Wyspa Drenia

08 września

Dla mnie wakacje to nie tylko leżenie na plaży uwielbiam zwiedzać mniejsze i większe miasteczka, a także podziwiać naturę, która na mnie czeka. 


Na naszej trasie podróży znalazło się Ouranopoli zwane Miastem Nieba, gdzie bez problemu dotrzecie z Nea Rody autobusem. To ostatnie świecki miasto na Półwyspie Athos. Malowniczo położone przy piaszczystej zatoce z malutkim portem prezentuje się naprawdę uroczo. To miejsce idealnie oddaje grecką atmosferę. Jego znakiem charakterystycznym jest pochodząca z XIV bizantyjska wieża fortyfikacyjna Prosphorion, na którą możecie się wdrapać. Ouranopoli otaczają faliste wzgórza porośnięte lasami sosnowymi, gajami oliwnymi oraz kwiatami. 


Ouranopoli jest miejscem, z którego możecie udać się na dłuższe lub krótsze wycieczki. My zdecydowaliśmy się popłynąć łódką na Drenię. Jest to mała wysepka położona obok Amuliani. Za rejs w obie strony zapłacicie 5 euro. Na miejscu czeka na Was piękna piaszczysta plaża i dwa bary. Można wypożyczyć małe motorówki oraz skutery wodne. Po kilku minutach spaceru dochodzicie do miejsca, w którym na próżno szukać ludzi. Czeka za to na Was piękna, niezniszczona przez człowieka przestrzeń, strome skaliste wybrzeże, piękny kolor morza i to one zachwyciły mnie najbardziej. 
Warto także wybrać się w rejs dookołą półwyspu Atos i z daleka zobaczyć najwspanialsze greckie klasztory w zamkniętej Teokratycznej Republice Mnichów, gdzie wstęp kobiet jest kategorycznie zabroniony. a statki na których pokładzie się one znajdują, nie mogą podpływać bliżej niż na odległość 500 m. Taki rejs trwa 4 godziny i my ostatecznie zrezygnowaliśmy, a górę Atos oglądaliśmy z daleka.

Sukienka - born2be
klapki - deezee
okulary - SinSay
You Might Also Like

0 komentarze