Malta latem - fakty

28 czerwca

- Krem z filtrem to konieczność! W pierwszej połowie czerwca o godzinie 10:00 temperatura sięgała już 37 stopni jak na klimat subtropikalny typu śródziemnomorskiego przystało ;)
- Wieczory również są ciepłe więc można spakować tylko letnie ubrania ;)
- Temperatura wody ma około 22 stopnie. Nie ma się co oszukiwać jest zimna.
- Językami urzędowymi są maltański i angielski
- Waluta euro
Ceny na Malcie - Śniadania na mieście to koszt 3-6 euro. Jeśli chodzi o obiady to przykładowo za spaghetti lub pizzę zapłacimy 6-8 euro. Popularne danie z królikiem kosztuje ok. 15 euro, owoce morza 12-15 euro, butelka lokalnego wina  11-16 euro.
-  Prawdą jest, że Malta to jeden wielki plac budowy. Na każdym rogu powstają nowe hotele i apartamenty. Dla mnie osobiście hałas związany z budową nie stanowił jakiegoś problemu 😉
- Na wyspie obowiązuje ruch lewostronny. Nawet po tygodniu stojąc na przystanku wypatrywałam autobusu patrząc w złym kierunku 😂😂😂 Podróżowanie po Malcie bardzo ułatwia komunikacja miejska. Tygodniowa karta na autobusy kosztuje 21 euro i można korzystać z niej do woli. Jeśli przemieszczamy się np. z północy na południe polecam jechać do stolicy Malty - Valetty, gdzie znajduje się dworzec główny i mamy pewność, że wsiądziemy do autobusu, ponieważ podobnie jak w Anglii pełne autobusy nie zatrzymują  się na przystankach. W przypadku linii, które kursują co godzinę, taka sytuacja może stanowić problem. 
- Istnieje oczywiście możliwość wypożyczenia samochodu, ale ze względu na konieczność przeciskanie się wąskimi uliczkami polecam pełne ubezpieczenie.
- Prom na Gozo kosztuje 4,5 euro. Bilet kupujemy dopiero w drodze powrotnej.
- Dzień na błękitnej lagunie pozycja obowiązkowa! Cena za rejs 13 euro.
- Polecam wycieczkę do Blue Grotto i skorzystanie z 20 minutowego rejsu łódką, podczas którego zwiedzamy groty skalne w tym najsłynniejszą Blue Grotto (cena 8 euro).
- Jeśli chodzi o samą Maltę to z ręką na sercu polecam się tam wybrać na urlop lub przeprowadzić na stałe...  jak kto woli😊
You Might Also Like

0 komentarze